Powiedz
ziołom tak

melisa

Cześć jestem Melisa,

Jeśli to czytasz, zapewne mamy podobne zainteresowania. Powiedz ziołom tak, to blog, w którym dzielę się moją pasją do ziół. Są to niezwykłe rośliny, które mają zastosowanie w kuchni, ale nie tylko! Poznanie ich rodzajów i właściwości pomoże Ci w utrzymaniu balansu na każdej płaszczyźnie życia. Opowiem: jakich ziół użyć na ból brzucha u malucha, jakie wypić na dobry sen, a z których zrobić zdrowotną płukankę do włosów, czy peeling do ciała.

Zapraszam do mojego ziołowego poradnika.

Jak zrobić olejek eteryczny domowymi sposobami? Jak zrobić olejek eteryczny domowymi sposobami?

Jak zrobić olejek eteryczny domowymi sposobami?

Kochacie olejki eteryczne? Bo ja tak. I tak jak z wieloma rzeczami o ile mogę to wykonuje je samodzielnie. Tak jak na przykład peelingi do ciała. Od czasu gdy wiem jak mogę samodzielnie go wykonać przestałam kupować te sklepowe. Zapraszam Was do wcześniejszego wpisu, gdzie krok po kroku właśnie o tym pisze.

czytaj dalej

Ziołowe obrazy Ziołowe obrazy

Ziołowe obrazy

Pamiętacie może zadanie ze szkoły podstawowej, w którym nauczyciel prosił nas o wykonanie własnego zielnika? Umiejętności z tego zadania, przydadzą się do wykonania ramki, która odmieni Wasze wnętrza. Co jakiś czas, większość z nas ma potrzebę zmian wnętrza swojego domu. Często drobiazg jak nowy zegar, wazon, świeca czy poduszka robią różnicę.

czytaj dalej

Jak przygotować domową płukankę do włosów? Jak przygotować domową płukankę do włosów?

Jak przygotować domową płukankę do włosów?

Ziołowe płukanki do włosów to naturalny patent na wykorzystanie ziół jako kosmetyków. Z pewnością jeśli zapytacie swoje babcie o to jak dbały o włosy to potwierdzą, że jest to świetny pomysł!

czytaj dalej

Rozmarynowy peeling do ciała Rozmarynowy peeling do ciała

Rozmarynowy peeling do ciała

Używanie ziół w kosmetyce, poza oczywistym faktem wykorzystywania ich w kuchni to moje ulubione zajęcie. Ten przepis możesz stworzyć sam, wykorzystując w domu bardzo podstawowe produkty - sól morską, olej kokosowy i kilka świeżych gałązek ziół. To peeling solny dla majsterkowiczów! Jest świetnym środkiem zwalczającym suchą skórę, jest łatwy do wykonania i ma właściwości lecznicze.

czytaj dalej