Dania z sosem słodko-kwaśnym należą do najbardziej kultowych. Dlatego zapraszamy do rozsmakowania się sosie słodko-kwaśnego z liśćmi kolendry od firmy Origanum.
Oto wegański majonez, który jest niesamowicie kremowy i gęsty. Dzięki czemu jest doskonałym substytutem klasycznego majonezu zrobionego na bazie jajek. A co powiesz na to, że dodaliśmy do niego liofilizowaną bazylię prosto z naszych upraw? Tak! To jest wyśmienite!
Wszyscy uwielbiają majonez i jest to jeden z tych produktów, za którym najbardziej tęskni się przechodząc na dietę roślinną. Na szczęście możesz cieszyć się pysznym wegetariańskim majonezem firmy Origanum, który smakuje wyśmienicie, a jednocześnie jest znacznie zdrowszy niż jego tradycyjna wersja.
Jeśli nigdy wcześniej nie jadłeś pesto z suszonych pomidorów, to czeka Cię prawdziwa uczta! Spróbuj z makaronem, posmaruj nim pieczywo lub zjedz jako dip do warzyw... Brzmi smacznie? Bo takie jest! Pesto z suszonych pomidorów od firmy Origanum poleca się Twoim kubkom smakowym.
Zielona, gęsta i wyjątkowo aromatyczna pasta zamknięta w funkcjonalnym słoiczku. Rozsmakowani w tradycyjnej kuchni Włosi chętnie delektują się pesto w połączeniu z makaronem. Wraz z Włochami pokochał je cały świat. Dzięki tak dobrze dobranym i intensywnym składniom, niewiele trzeba, aby przygotować pyszne danie.
Uwielbiamy zioła, nie tylko w kuchni, ale doceniamy je za piękny wygląd oraz walory zdrowotne. W ochronie roślin zielarskich unikamy środków chemicznych. Dlaczego? Po prostu chcemy dawać Wam zdrowy, pełnowartościowy produkt, który sami chętnie jemy i dzielimy się ze swoją rodziną i przyjaciółmi.
Weekend już za rogiem, a my jeszcze wspominamy to co wydarzyło się w ostatnią sobotę, 4 września.
Roślina ta ma cudowne właściwości odżywcze, dlatego też znalazła zastosowanie w medycynie naturalnej już w Średniowieczu. Z dostępnych źródeł literaturowych możemy dowiedzieć się, że Rzymianie wykorzystywali szczypiorek w leczeniu gardła.
Dziś pomożemy Ci zapoznać się z naszym kolejnym ziołowym odkryciem. Czosnek niedźwiedzi czym jest i jakie cenne właściwości kryją się pod tą nieco nieznaną nazwą.
Czy wiesz, że Tymianek to roślina, która była już znana i stosowana w starożytności? Z dostępnych źródeł literatury wiadomo, że Grecy wykorzystywali napary z tymianku do leczenia układu moczowego, natomiast Egipcjanie stosowali zioło w kuchni.
Koper to zioło, które uprawiane jest na całym świecie. Znane i kochane za wszechstronne zastosowanie i świeży smak. Za miejsce pochodzenia uznaje się południowo - wschodnią Azję.
Lubczyk mimo długoletniej historii stosowania, w naszym kraju dopiero od niedawana jest odkrywany jako aromatyczny, ziołowy dodatek do wielu dań. Któż z nas nie słyszał o jego cudownej mocy naturalnego afrodyzjaku?
Pietruszka to nieodzowny dodatek do wielu potraw. Można wykorzystać zarówno jej korzeń jak również aromatyczną nać. Właściwości oraz powszechna dostępność powoduje, że można uzależnić się od tej przyprawy. Cudowny smak oraz niepowtarzalny aromat urozmaicają wiele potraw i dań.
Mięta stanowi jedno z najstarszych ziół, które są wykorzystywane w medycynie ludowej. Właściwości prozdrowotne już zaobserwowano w czasach starożytnych i wykorzystywano w różnych rejonach świata.
Bazylię kojarzymy przede wszystkim, jako niezastąpiony dodatek do dań kuchni śródziemnomorskiej. Niepozorna roślina jest głównym składnikiem włoskiego sosu pesto czy niezastąpionym dodatkiem do pomidorowego spaghetti.
Czas epidemii i związany z tym przymus siedzenia w domu nie sprzyjają utrzymywaniu zdrowych nawyków żywieniowych. Mamy więcej wolnego czasu, w którym częściej sięgamy po przekąski, a także próbujemy nowe, smaczne, ale nie zawsze zdrowe i niskokaloryczne przepisy.
Świeże zioła doniczkowe coraz częściej goszczą w naszej kuchni. Co ciekawe, oprócz poprawy smaku i zapachu potraw, znacząco zwiększają również ich wartość odżywczą oraz wydłużają przydatność pożywienia.
Zobacz artykuł wiadomości Onet napisany przez panią Ninę Łangowską, która z wykształcenia jest nie tylko dietetykiem medycznym (absolwentką Uniwersytetu Medycznego), ale również biologiem (absolwentką UG).